Sportowy tryb życia – jakie są jego zalety?

963

Uprawianie sportu jest (albo też powinno być) bardzo ważną częścią życia każdego człowieka. Bez poruszania się, czekają nas choroby oraz koniec końców – odejście z tego świata, ponieważ człowiek został stworzony do tego aby się ruszać. No ale jakie są zalety sportowego trybu życia? Zaraz się tego dowiecie!

Sportowy tryb życia – jakie są jego zalety?

Ćwiczysz? To znaczy że masz łatwiej!

Wygodne życie – bez ćwiczeń fizycznych w pewnym momencie może się okazać bardzo trudne, kiedy przyjdą zmiany. W końcu zdecydowanie prościej jest na przykład pokonać trasę z domu do pracy kiedy prowadzimy sportowy tryb życia, kiedy zdarzy się jakaś sytuacja (samochód się nam zepsuje) niż gdybyśmy byli otyli, czyż nie? Ćwiczenia fizyczne pozwalają nam być bardziej elastycznymi, przez co łatwiej jest nam radzić sobie z problemami w życiu.

Endorfiny

 Ćwiczenia fizyczne (nawet te krótkie) sprawiają, że w naszym organizmie wydzielają się endorfiny, czyli ,,hormony szczęścia” przez co jest mniejsza szansa, że szczególnie w okresie zimowym nie będzie nas gnębić gorszy humor czy też choroby psychiczne, takie jak depresja czy obniżone poczucie własnej wartości.

Uprawiasz jakiś sport? – to znaczy że jesteś bardziej atrakcyjny?

Naturalnie jeśli dopiero co zacząłeś chodzić na siłownię bądź też grać w koszykówkę – to z miejsca nie skoczy ci atrakcyjność, jednakże po jakimś czasie na pewno zobaczysz to sam na sobie, że wyglądasz o wiele bardziej atrakcyjnie, oraz osoby płci przeciwnej zapewne zaczną ci też prawić komplementy, że ,,uprawiasz sport” – jeszcze bardziej powiększając twoje ego.

Lepsze libido

Co ciekawe, jest to nawet poparte badaniami lekarzy, w ten sposób że jeśli para uprawia jakiś sport, zaraz po nim ma zdecydowanie większą ochotę na seks, poza tym z racji tego że uprawiają oni sport – naturalnie również dzięki temu samo zbliżenie będzie dłuższe oraz bardziej intensywne.

Zdrowie

Każdy chyba słyszał pewien wers ,,ty jesteś jak zdrowie…” no ale do rzeczy – uprawiając sport, jesteśmy dzięki temu mniej narażeni na choroby oraz na schorzenia w wieku podeszłym – no chyba że nabawimy się kontuzji przy uprawianiu sportu.

źródło: https://betgun.pl

5/5 - (2)
reklama