Sport i bukmacherka – pasja i zarobek

631

Zakłady bukmacherskie są nieodłącznym elementem sportowych wydarzeń. Firmy sponsorują rozgrywki oraz drużyny, a także konkretnych zawodników, tym samym reklamując swoje usługi. Czy jednak w świecie sportu da się zarobić na obstawianiu? Droga do sukcesu jest na pewno wyboista.

Perspektywa bukmachera

Statystyka pokazuje, że wielu graczy nadal „przegrywa” starcie z bukmacherem. Jest to pojęcie umowne, ponieważ same zakłady opierają się na marży. W innym wypadku groziłoby im ryzyko bankructwa. Czym jest wspomniana marża?

To procent doliczany do kuponu, który zakłady pobierają „na czysto”. Podmiotu nie interesuje potem to, kto ostatecznie wygra starcie, bo zarabia przed meczem. Największym zadaniem dla zakładów jest przyciągnięcie pod swoje skrzydła klienta. Dlatego też tak często powstają oferty powitalne.

Bonusy dla nowych graczy

Sytuacja na rynku przypomina nieco rynek usług telekomunikacyjnych. Największe profity osiąga się z podpisania umowy z nowym operatorem. W świecie zakładów chodzi o tzw. promocje na start. Bonus powitalny jest zdecydowanie większy od pozostałych, dostępnych. Przyjęło się, że jedną z metod budowania kapitału pod grę jest obracanie bonusami.

W gronie tym można znaleźć tzw. cash-back, darmową gotówkę na start (bez depozytu) albo podwojenie pierwszej wpłaty. Oferty czasami łączą się, co skutecznie podnosi prestiż bukmachera wśród graczy. Ludzie tymczasem szybko się przyzwyczajają i stosowanie bonusu bywa zabójczo skuteczne.

Ryzyka bukmacherskie

Głównym przeciwnikiem obstawiającego nie jest bukmacher, ale on sam. Mowa tutaj o nieracjonalnym dysponowaniu budżetem. Niektórzy przeznaczają na grę wszystkie środki, inni stale dopłacają w myśl zasady o odegraniu się.

Rzeczywistość pokazuje jednak, że spokój i rozsądek są najważniejszymi cechami w sporcie. Nie liczy się sama skuteczność, ale również stawkowanie. Granie po kursach z reguły kończy się tragicznie. Podobnie jak dokładanie jednego lub dwóch zdarzeń w celu wyeliminowania podatku. Pazerność w dłuższej perspektywie prowadzi do strat.

Nie tylko zakłady

Niektóre firmy udostępniają swoim użytkownikom nie tylko platformę do obstawiania, ale również innych gier. Poker online cieszy się dużą popularnością, chociaż traci nieco na uroku względem klasycznego rozdania.

Mimika, sugestie oraz psychologia schodzą tu na dalszy plan. Najbardziej popularna odmiana to gra, w której wirtualny krupier wykłada karty na stół. Gracz musi obstawić, która konfiguracja okaże się na końcu zwycięska.

Czy warto uczestniczyć w tego typu zdarzeniu? Sama rozgrywka pokazuje pewne prawidłowości, związane z kursami. Użytkownik może zawsze przeanalizować pozycję wyjściową oraz zmieniające się kursy. To zatem cenna lekcja na przyszłość lub odskocznia.

Podsumowanie

Rozwój sieci znacznie spopularyzował zakłady bukmacherskie. Obecnie wiele firm walczy o klienta, który na rynku czuje się komfortowo. Same promocje na start wzrosły w niektórych przypadkach blisko dziesięciokrotnie. Odpowiednie ich wykorzystanie może przyczynić się do zarobku. Należy jednak pamiętać o tym, że sport bywa nieprzewidywalny, a nawet najlepszym zdarzają się potknięcia.

Oceń nas!
reklama