Siłownia – piękne i zdrowe ciało.

527

W obecnych czasach coraz większą popularność zdobywa zdrowy tryb życia i dbanie o formę. Ogromna już popularność klubów fitness tylko się powiększa, a tłumy nowych adeptów siłowni codziennie docierają do drzwi sali treningowej. Czym to jest spowodowane?

Moda na bycie fit.

Jeśli korzystasz z internetu, oglądasz telewizję, śledzisz najnowsze trendy czy też obserwujesz życie gwiazd, z pewnością zauważyłeś, że dbanie o siebie od pewnego momentu to temat numer 1. Bez wątpienia jest to między innymi spowodowane próbą kopiowania kultury zachodu.  W roku 1970 w Venice, na popularnej Muscle Beach, Arnold Schwarzenegger prężył swoje ciało w promieniach kalifornijskiego słońca. W tym czasie w Polsce mało kto wiedział co to jest siłownia, nie mówiąc już o profesjonalnym podejściu do żywienia, treningu, suplementacji i dopingu. Nie bez przyczyny Gold’s Gym w Venice, jedna z najbardziej popularnych sieci klubów na świecie, jest nazywana mekką kulturystyki. Tam wszystko się zaczęło i stamtąd wszystko rozeszło się na cały świat. Mimo, że w naszym kraju wiedziano czym jest podnoszenie ciężarów, to było to zajęcie mało popularne. Potrzebowaliśmy wielu lat na to, aby kultura dbania o swoje ciało i zdrowie stała się popularna. W obecnych czasach doszło do sytuacji, że trening jest promowany na każdym kroku. Ogromne bilbordy prezentujące dobrze zbudowanych modeli i modelki, reklamy firm produkujących suplementy diety, niezliczone kampanie marketingowe największych siłowni i wiele więcej. W każdym dużym mieście mamy możliwość wyboru przynajmniej kilkunastu klubów fitness.

Zdrowe czy niezdrowe?

Mimo, że trenowanie siłowe kojarzy się w większości przypadków ze sportem, co za tym idzie ze zdrową aktywnością, nie jest tak, że siłownia to samo zdrowie. Na początku należy wspomnieć o odpowiednim podejściu do treningu. Po wielu latach podnoszenia ciężarów mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że nieumiejętny trening siłowy może okazać się bardzo niezdrowy. Wiele osób zapomina o podstawach i zapomina, że trening to nie zabawa. Brak teoretycznego przygotowania, w połączeniu z nieodpowiednią techniką, może okazać się być destrukcyjny w skutkach dla naszego organizmu. Często podejście do treningu na zasadzie nauki na własnych błędach bardzo szybko może skończyć się dużymi problemami zdrowotnymi. Lekarze fizjo tylko czekają na samozwańczych trenerów kulturystyki, którzy wydają krocie na naprawę uszkodzonego ciała. Każdy początkujący powinien pamiętać, że najważniejsze jest zdrowie, dlatego powinien podejść do treningu w taki sposób, aby był on dla niego maksymalnie bezpieczny.

źródło: https://mixnews.pl

4.9/5 - (11)
reklama