Podróżowanie do ciepłych krajów – dlaczego uwielbiamy wakacje za granicą

1308

Każdy Polak widział bądź słyszał o podróżowaniu do ciepłych krajów. Egipt, środkowa afryka, Brazylia, Panama… Te państwa przychodzą większości na myśl, jednakże sporo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, dlaczego akurat uwielbiamy podróże za granicą. Tego dowiecie się już za moment!

Podróżowanie do ciepłych krajów – dlaczego uwielbiamy wakacje za granicą

Moda

Tak, podróżowanie do ciepłych krajów stało się modne. Przede wszystkim wiele rodzin niższych klas społecznych, poprzez tanie podróże stara się podnieść swój status społeczny, publikując na mediach społecznościowych zdjęcia z ciepłych krajów. Tak naprawdę stało się to na tyle pospolite, że niestety ale w większości przypadków już to na wielu ludzi nie działa, jednakże sama moda wśród uboższych warstw społecznych pozostała.

Ciepło

Tak, może i wydaje się to dość bzdurne, ale wiele osób nienawidzi zimna. A Polska nie jest zbyt ciepłym krajem, dlatego też ,,podróże małe i duże” do ciepłych krajów są dość atrakcyjnym wyborem, na który decyduje się sporo osób. Co ciekawe, loty powoli stają się na tyle tanie, że nawet klasa średnia już może sobie pozwolić na latanie w takie miejsca jak Egipt średnio raz na dwa miesiące.

Imprezy

Tak, wiele osób wstydzi się imprezować ,,u siebie” z racji tego że przecież mogą narobić sobie wstydu. Za granicą ten problem znika, dlatego też o ile mają zasobny portfel (lub podróżują do tanich krajów) mogą imprezować tyle, na ile mają ochotę, dlatego spędzanie czasu wolnego na przykład na Ukrainie jest dość częstym widokiem wśród młodych ludzi

Poznawanie nowych kultur

Dzięki podróżowaniu możemy bardzo poszerzyć nasze horyzonty odnośnie wielu kultur oraz struktur społecznych innych krajów. Nie bez powodu mówi się, że ,,podróże kształcą”. Kolejną z zalet jest na pewno to, że będziemy mieli wspaniałe pamiątki, oraz wspomnienia z miejsc, które odwiedziliśmy. Podróże pozwalają nam również odkryć skarby ziemi, przez co możemy zobaczyć coś, czego niektórzy ludzie nigdy w swoim żywocie zapewne nie zobaczą. Przykładem może być tutaj puszcza amazońska, tajga w dalekiej Syberii, czy też lasy w Wietnamie. Wszystkie te miejsca posiadają swój własny, niepowtarzalny urok, dzięki czemu będzie co opowiadać rodzinie i znajomym.

Czy podróże noszą za sobą jakieś niebezpieczeństwa?

 Często zagrożeniem może być dla nas na przykład ludność lokalna (szczególnie w krajach mniej rozwiniętych, bliskiego wschodu, lub objętego wojną). Naturalnie mogą zdarzyć się pobicia, kradzieże bądź inne nieprzyjemne sytuacje. Oczywiście nie planuję tutaj zniechęcić was do podróżowania, jednakże należy robić to z głową, a znajomość niebezpieczeństw na pewno nam w tym pomoże. Przed podróżą do wybranego przez nas kraju, powinniśmy się również edukować o kulturze danego kraju, ponieważ jako Europejczycy możemy przeżyć szok kulturowy w Japonii, a pewne zachowania które są normalne u nas – tam potrafią być odebrane jako obraza. Dlatego też, przed podróżą zawsze powinniśmy odpowiednio się przygotować, oraz dowiedzieć o plusach oraz zagrożeniach danego kraju, do którego chcemy się udać.

5/5 - (7)
reklama