Niezbędny ekwipunek na pieszą wędrówkę

443

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu korzystnie wpływa na zdrowie każdego kto podejmuje trud pieszej wędrówki. Wybierając się w taką podróż warto zaopatrzyć się w odpowiednie rzeczy, które ułatwią długą drogę i pozwolą cieszyć się jej urokami.

Sezon turystyczny rozpoczyna się wiosną i trwa przez całe lato.  Piękna pogoda zachęca do korzystania z dobroczynnego działania promieni słoneczny, które swoim blaskiem oświetlają każdą napotkaną rzecz. Wtedy naprawdę bardzo trudno usiedzieć w hotelowym pokoju lub własnym domu. 

Pierwszy krok – odpowiednie przygotowanie

Przygotowanie do pieszej wędrówki zaczyna się na długo przed wyruszeniem na trasę. Na początku należy ustalić trasę i ostateczny cel. Trzeba dopasować ją do swoich indywidualnych predyspozycji, bo przecież chodzi o to aby ją ukończyć i cieszyć się udanymi wakacjami na szlaku. Przed wyjściem z domu koniecznie trzeba obejrzeć prognozę pogody. Jest to niezbędne, aby wybrać odpowiednie ubranie, które przede wszystkim będzie wygodne. Jeżeli wędrowiec nie posiada odpowiednich butów, to przed wyruszeniem na trasę koniecznie musi się w nie zaopatrzyć. Dzięki dobrze dobranym butom trekkingowym, które posiadają twardą podeszwę i cholewkę sięgającą powyżej kostki wędrówka będzie wspaniałym doświadczeniem i sposobem na udane wakacje.  Wybierając się na wyprawę koniecznie trzeba zabrać ze sobą plecak. Oczywiście nie może on być pusty, ani tym bardziej wypełniony niepotrzebnymi produktami, które będą stanowiły niepotrzebny ciężar. Pakowanie niezbędnych rzeczy na pieszą podróż trzeba dokładnie zaplanować. Te będą różnić się w zależności od miejsca, w które planowana jest wyprawa.

Wyposażenie plecaka na wycieczkę górską

  • Ubrania termoaktywne, spodnie z odpinanymi nogawkami, polar, kurtka softshell, kurtka przeciwdeszczowa,
  • ubrania i buty trekkingowe,
  • naładowany telefon komórkowy, bądź tradycyjną mapę,
  • energetyczne przekąski na doładowanie energii,
  • małą latarkę oraz apteczkę.

Wyposażenie plecaka na wycieczkę do lasu

  • worek na odpady,
  • latarka, kompas, scyzoryk,
  • kieszonkowy atlas przyrody, jedzenie, wodę, krem z filtrem, naładowany telefon.

Piesze wycieczki mogą przynieść wędrującym dużo radości. Zwłaszcza jeśli uczestniczy w niej cała rodzina. W natłoku codziennych obowiązków często brakuje czasu na odpoczynek w gronie najbliższych. Taka wyprawa pozostanie w pamięci jej uczestników na długie lata a troska o zdrowie i formę zaowocuje w przyszłości.

5/5 - (2)
reklama