Najlepsze wakacyjne kierunki 2022

172

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim rozpocznie się planowanie wakacyjnych wojaży. Co roku zmieniają się trendy i preferencje turystów: jeszcze do niedawna znaczna część rodaków decydowała się na Chorwację, Bułgarię oraz nieco bardziej egzotyczną Albanię, w ostatnich dwóch latach w ofertach biur podróży królowały natomiast Meksyk oraz Zanzibar. Gdzie wybrać się w roku 2022? Oto kilka propozycji.

Gruzja

Gruzja do niedawna kojarzyła się jedynie z kiepskimi warunkami na drogach i niezbyt korzystnym położeniem geograficznym. Na szczęście, dzięki zwiększającej się liczbie zagranicznych turystów i rozbudowie bazy hotelowo – gastronomicznej, stała się wymarzonym celem wycieczek dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas aktywnie. Ten położony nad Morzem Czarnym kraj ma do zaoferowania nie tylko ciekawe miasta, takie jak Batumi czy Tbilisi, ale także pijalnie wód mineralnych czy ciekawą, choć dedykowaną głównie mięsożercom, kuchnię. Blog dla aktywnych fizycznie dostarczy wszystkich niezbędnych informacji dotyczących trekkingu w górach, sposobów oznaczenia tras oraz wyposażenia, które warto wziąć ze sobą na szlak. Przygotowując się na wyjazd do Gruzji warto się bowiem przygotować na to, że jest to kraj nieco odmienny (choć równie interesujący) od europejskich kurortów.

Kostaryka

Choć Kostaryka jest państwem bardzo odległym i może się wydawać niezwykle droga, w rzeczywistości bilety lotnicze można „upolować” w całkiem przystępnej cenie, o ile szuka się odpowiednio wcześnie. Blog dla aktywnych aktywnych fizycznie okaże się niezbędny w przypadku podróży do tego niewielkiego kraju Ameryki Środkowej, bowiem stanowi on idealne miejsce na aktywny wypoczynek. Wędrówki po lasach deszczowych, uprawianie sportów ekstremalnych w samym środku dżungli, bogata oferta sportów wodnych czy obcowanie z krokodylami to tylko jedne z wielu przyjemności, na które może zdecydować się turysta odwiedzający Kostarykę. Planując urlop warto jednak pamiętać, że najlepszym czasem na odwiedzeniem całej Ameryki Środkowej jest okres od grudnia do marca.

5/5 - (1)
reklama