Koronawirus a podróżowanie po świecie

940

Dlaczego już teraz, powinniśmy odłożyć nasze plany o podróżach ,,małych i dużych” na jakiś czas do szuflady? Otóż odpowiedź na to jest całkiem prosta – epidemia koronowirusa, o której opowiemy wam już za moment!

Koronawirus a podróżowanie po świecie
Koronawirus a podróżowanie po świecie

Dlaczego nie powinniśmy podróżować?

Otóż po pierwsze, dlatego iż trwa kwarantanna, przez co nawet jeślibyśmy chcieli wydostać się z kraju – to nic z tego, ponieważ wszystkie loty zostały uziemione, nie mówiąc już o tymczasowym przywróceniu granic. Władze zaleciły również pozostanie w domu – a w miarę możliwości, również i pracę z domu, aby nie rozprzestrzeniać wirusa, i trzymać wszystko w szachu.

Czym jest koronawirus?

Otóż jest to wirus, który po raz pierwszy wystąpił na bazarze w chińskim mieście Wuhan, w prowincji Hubei, który doprowadził tam do śmierci wielu osób w podeszłym wieku. Powoduje on zapalenie płuc, kaszel oraz gorączkę, posiada dodatkowo dość nietypowy okres inkubacji, ponieważ choroba może nawet się ujawnić po okresie miesiąca. Przenoszony jest drogą kropelkową. Wirus na szczęście nie jest aż tak śmiertelny, jak go lewicowe media malują, z racji tego iż (niestety) ale w większości zabija osoby w podeszłym wieku (50+) które są o słabym zdrowiu bądź też już są chore na dolegliwości takie jak AIDS, czy rak. U osób w sile wieku (18-30 lat) przebiega on stosunkowo łagodnie.

Jak podróżować bezpiecznie w czasach epidemii?

Otóż jak wcześniej wspominaliśmy – na razie najlepiej jest po prostu nie podróżować. Jeśli jest taka możliwość, powinniśmy zostać w domu, zrobić zapasy żywności, oraz siedzieć w nim, dopóki pandemia się nie skończy. Dopiero wtedy będziemy mogli znowu podróżować, a co ciekawe, zapewne oczekiwanie nam się opłaci.

Plusy pandemii?

Otóż zabrzmi to zapewne brutalnie, ale pandemia ma również i swoje plusy – z racji tego że po pierwsze – pokazuje to ludziom, że nie musimy polegać już na biurowcach, aby pracować, to raz, dwa, że turystyka, gastronomia po pandemii koronawirusa i wiele innych sektorów rynkowych będą tak ,,wychudzone”, że z pocałowaniem nas w rękę będzie oferowała bardzo tanie loty, wycieczki, posiłki oraz inne ,,super promocje” – tylko aby się podnieść z tego biznesowego krachu.

Alternatywne sposoby na podróżowanie?

Na ten moment co najwyżej możemy sobie podróżować – palcem po mapie. Oczywiście cały czas jest dostępna e-eksploracja naszego globu, więc bez problemu możemy skorzystać z takich wynalazków, które firma na ,,g” nam oferuje – czyli mapy, dzięki którym będziemy mogli ,,zwiedzić” prawie wszystkie zakamarki naszego globu – nie ruszając się z naszego domu.

5/5 - (2)
reklama