Kilka porad dla tych, co lubią uprawiać sport!

671

Ludzie, którzy uprawiają sport często tak naprawdę są przekonani o tym, że wiedzą o wiele więcej o sporcie, niż jest to im tak naprawdę potrzebne. Niestety, ale w większości przypadków nie jest to prawda, dlatego też dziś przedstawimy wam najlepsze porady, odnośnie uprawiania sportu!

Kilka porad dla tych, co lubią uprawiać sport!

Czy uprawianie sportu ma jakieś wady?

Jedną z rzeczy która może być wadą regularnego uprawiania sportu – to na pewno to, że możemy z tym przesadzić, przez co na przykład, mówiąc po raz setny albo tysięczny naszemu partnerowi o naszych wynikach – a nasz partner nie ma ochoty, lub wręcz nie lubi ćwiczeń – może to doprowadzić do rozpadu naszego związku. Można to na przykład przyrównać do tego, że nasza druga połówka jest na przykład zafascynowana sportem i nie przestaje o tym mówić. Z jednej strony cieszymy się, że dzieli się z nami naszą pasją, ale po pewnym czasie doprowadza nas to do szału. Oprócz tego, po jakimś czasie zauważymy, że dochodzimy do limitów naszego organizmu – przez co dalszy rozwój jest spowolniony, bądź wręcz niemożliwy, a utrzymywanie tego co mamy nie jest już tak przyjemne, jeśli nie możemy iść do przodu, nieprawdaż? Poza tym, proszenie drugiej połówki o pomoc w znalezieniu czasu na ćwiczenia, może być mieczem obosiecznym, dlatego też radzimy tutaj o ostrożność, z racji tego że namawianie nas do ćwiczeń, jeśli sami nie mamy odpowiedniej motywacji może przerodzić się w ,,ględzenie” – przez co jeszcze bardziej nie będziemy mieli ochoty na ćwiczenia. Rozpoczęcie ćwiczeń z partnerem również może być świetną opcją na regularne uprawianie sportu, jednakże musimy być przedtem pewni, że nasz partner tego w stu procentach chce.

Ćwicz stopniowo

Nagłe zaczęcie ćwiczeń oraz przetrenowywanie się, nie prowadzi do niczego dobrego, a wręcz przeciwnie – możemy się zniechęcić do ćwiczeń jeszcze bardziej, dlatego też, jeśli chcemy zadbać o swoje ciało, powinniśmy zaczynać ćwiczyć regularnie, począwszy od rozgrzewki, a następnie robiąc tyle ćwiczeń, ile czujemy że możemy zrobić. Naturalnie, wiele osób mówi, że trzeba pchać swój organizm do granic możliwości, ale na samym początku nie jest to wskazane, z racji tego że nie znamy jeszcze tego ,,kopa endorfinowego” – które ćwiczenia nam dają.

Uniwersalne porady odnośnie żywienia

– Staraj się jeść powoli, i przeżuwaj dokładnie.

– Staraj się unikać większych posiłków, najlepiej będzie jeśli rozdzielisz swoje ,,pory karmienia” na cztery do pięciu posiłków dziennie.

– Nie podjadaj między posiłkami – zaburzysz sobie tylko cykl żywienia

– Zrezygnuj z napojów gazowanych, staraj się pić w większości naturalne soki oraz wodę

– Przynajmniej raz dziennie zjedz dowolny owoc

– Unikaj alkoholu, papierosów oraz innych używek.

5/5 - (1)
reklama