Jak znaleźć czas na uprawianie sportu?

906

Uprawianie sportu może być bardzo czasochłonnym zajęciem. Jednakże jest to na tyle przydatne zajęcie w naszym życiu, że poświęcenie na to czasu powinno stanowić poniekąd priorytet w czasie naszej egzystencji. No dobrze, ale jak znaleźć czas na uprawianie sportu, a nie tylko obstawianie zakładów bukmacherskich?

Jak znaleźć czas na uprawianie sportu?

A jakie plusy niesie za sobą regularne uprawianie sportu?

Ćwiczenia fizyczne przede wszystkim poprawiają wydolność fizyczną naszego organizmu. Naturalnie każdy chce osiągnąć inne cele – jedni chcą poprawić ogólnie sylwetkę – inni chcą właśnie poprawić ogólną wydolność swojego organizmu – a jeszcze inni chcą zwiększyć swoją siłę.  Warto dodać, że według ekspertów, po przekroczeniu dwudziestego pierwszego roku życia sprawność fizyczna maleje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Regularne uprawianie sportu zmniejsza ryzyko rozwoju raka i usprawnia funkcjonowanie układu odpornościowego, zapobiegając nie tylko infekcjom, ale też innym chorobom. Regularne ćwiczenia przyczyniają się również do poprawy naszego seksapilu, przez co mamy większą szansę na to, aby znaleźć partnera z ,,lepszej ligi”.

Zrezygnuj z ,,pożeraczy czasu”

Przyzwyczajenia mogą być różne : oglądanie filmików na youtube, czytanie bezsensownych artykułów w internecie, masturbacja – ważne powinno dla nas być to, żebyśmy zrezygnowali z tych czynności, które nie przynoszą nam korzyści, a zajmują zbyt wiele czasu a robimy je tylko dlatego, ponieważ się przyzwyczailiśmy. Naturalnie, przyzwyczajenia jest ciężko zmienić, jednakże przy odpowiedniej motywacji do uprawiania sportu na pewno będziemy w stanie sprawić, że nasze życie zmieni się na lepsze.

Motywacja – znajdź swoją

Tak naprawdę, bez odpowiedniej motywacji nie będziemy w stanie znaleźć czasu na uprawianie sportu, ponieważ będziemy sobie sami mówić, że nie damy rady. Naturalnie sama motywacja musi być na tyle silna, że przebrniemy przez tą barierę, ponieważ jak każdy kiedyś zapewne słyszał – najcięższy jest ten pierwszy krok. Filmiki motywacyjne mogą być świetną pomocą dla ludzi, którzy chcą znaleźć czas na uprawianie sportu, jednakże musimy pamiętać też o tym, że tak naprawdę ćwiczenia to w osiemdziesięciu procentach działanie, a tylko w dwudziestu – motywacja.

Jeśli możesz – zacznij ćwiczyć w tandemie

Proszenie drugiej połówki o pomoc w znalezieniu czasu na ćwiczenia, może być mieczem obosiecznym, dlatego też radzimy tutaj o ostrożność, z racji tego że namawianie nas do ćwiczeń, jeśli sami nie mamy odpowiedniej motywacji może przerodzić się w ,,ględzenie” – przez co jeszcze bardziej nie będziemy mieli ochoty na ćwiczenia. Rozpoczęcie ćwiczeń z partnerem również może być świetną opcją na regularne uprawianie sportu, jednakże musimy być przedtem pewni, że nasz partner tego w stu procentach chce.

Stopniowo zwiększaj ilość czasu na ćwiczenia.

Na początku, wystarczy że poświęcisz na swoje ćwiczenia te 10-15 minut, czy to po pracy, szkole czy też uczelni. Jeśli już wpadniesz w rytm ćwiczeń, powoli zwiększaj ilość czasu, który wykorzystujesz na ćwiczenia, na przykład po tygodniu niech to będzie dodatkowe 10 minut. Pamiętaj o tym, aby przy okazji nie przedobrzyć, ponieważ wtedy możesz się przetrenować.

5/5 - (1)
reklama