Motywacja do uprawiania sportu to kluczowy aspekt każdego, kto chce się samemu sobie podobać. Ostatnio jednak coraz wyżej pokazuje swój ,,łeb” – trend na bycie ,,puszystym” – jednakże wieloletnie badania przeprowadzane przez wielu naukowców mówią jasno – sport to zdrowie – otyłość to choroba. No ale jak zacząć uprawiać sport, i przy okazji nie przestać?

Zacznij od małych kroków
Jeśli zaczniemy ćwiczyć nagle, oraz przetrenujemy się, to zamiast mieć chęć do uprawiania sportu, możemy się zniechęcić do ćwiczeń jeszcze bardziej, dlatego też, jeśli chcemy zadbać o swoje ciało, powinniśmy zaczynać ćwiczyć regularnie, począwszy od rozgrzewki, a następnie robiąc tyle ćwiczeń, ile czujemy że możemy zrobić. Naturalnie, wiele osób mówi, że trzeba pchać swój organizm do granic możliwości, ale na samym początku nie jest to wskazane, z racji tego że nie znamy jeszcze tego ,,kopa endorfinowego” – które ćwiczenia nam dają. No ale wracając do tematu ćwiczeń na początku, najlepsze jest wykonywanie ćwiczeń rozciągających, oraz podstawowych, typu :
– brzuszki (najlepiej zacząć od 5 na dzień – stopniowo zwiększając ilość)
– pajacyki ( nie bez powodu armie świata mają to ćwiczenie jako jedno z podstawowych)
– przysiady (seria 5-10 na dzień powinna nam na start wystarczyć)
– pompki (2-3 na początku wystarczą, nie jest to przyjemne ćwiczenie, jednakże pozwala nam ono bardzo rozbudować nasze organizmy, dlatego też jest ono wskazane)
Brzmi wyczerpująco, nieprawdaż? No ale najważniejszą rolę w ćwiczeniach odgrywa co innego, mianowicie, chodzi mi o …
Motywacja
Tak naprawdę motywacją do działania może być wszystko, na przykład :
– Zauważenie że nasz organizm się degraduje, i nie jesteśmy tak sprawni ,,jak kiedyś”
– Odpowiednio ukierunkowana wściekłość, bądź nienawiść (do byłego partnera, do świata, etc.)
– Chęć podniesienia swojej atrakcyjności
Jak widzicie, sposobów na motywowanie się do ćwiczeń, jest naprawdę wiele – i nie są to tylko te, wymienione powyżej. Najważniejsze jednak, żeby ta motywacja była na tyle silna, abyśmy byli w stanie ćwiczyć regularnie.
Poproś o pomoc drugą połówkę
Proszenie drugiej połówki o wspólne ćwiczenia, może być mieczem obosiecznym, dlatego też radzimy tutaj o ostrożność, z racji tego że namawianie nas do ćwiczeń, jeśli sami nie mamy odpowiedniej motywacji może przerodzić się w ,,ględzenie” – przez co jeszcze bardziej nie będziemy mieli ochoty na ćwiczenia. Rozpoczęcie ćwiczeń z partnerem również może być świetną opcją na regularne uprawianie sportu, jednakże musimy być przedtem pewni, że nasz partner tego w stu procentach chce.
źródło: https://bet1x2.pl