Jak uprawiać sport zimą?

468

Sezon zimowy często wiąże się ze zmniejszoną aktywnością fizyczną. Krótkie dni, niskie temperatury i spadek energii związany z zimową aurą może skutecznie zniechęcić do treningu, zwłaszcza ludzi, którzy traktują sport jako rekreację. Oczywiście sporty zimowe cieszą się sporą popularnością, jednak żeby uprawiać przeważającą większość z nich, trzeba wybrać się poza miejsce zamieszkania, co często wyklucza regularny wysiłek. Jak zatem zadbać o swoją formę na co dzień w sezonie zimowym? Oto kilka propozycji.

Siłownie, kluby fitness, basen

Zimą możemy skorzystać z szerokiej oferty miejsc posiadających odpowiednią infrastrukturę do treningu takich jak kluby fitness, siłownie czy baseny. Oczywiście im mniejsza jest miejscowość, w której mieszkamy, tym bardziej ta oferta jest ograniczona. Tego typu ośrodki stają się jednak coraz bardziej powszechnym zjawiskiem nawet w niewielkich miejscowościach. Takie miejsca są zazwyczaj dobrze wyposażone w sprzęt, więc nie będziemy musieli troszczyć się o wyposażenie w artykuły sportowe. We własnym zakresie warto zadbać przede wszystkim o dobre obuwie i wygodną odzież. Warto rozważyć karnet na siłownię, który zapewni nam systematyczny i regularny trening.

Rozwiązaniem mogą być również zorganizowane zajęcia jakiejś dyscypliny sportowej np. tańca, sportów walki, crossfitu, jogi itp. Zajęcia grupowe skutecznie motywują do wysiłku, a kto wie, być może niektórzy odkryją dzięki nim nową pasję. 

Trening w domu

Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcemy lub nie możemy uczęszczać na grupowe treningi, zawsze pozostaje nam trening w domu. W tym zakresie ogranicza nas brak sprzętu, więc warto przejrzeć oferty sklepów sportowych oferujących różnego rodzaju artykuły sportowe. Ławka, bieżnia, orbitrek, a nawet zwykłe hantle odpowiednio użyte mogą zdziałać naprawdę dużo by pomóc nam zbudować dobrą sylwetkę, którą będzie się można pochwalić w sezonie letnim. Trening w domowym zaciszu ma też zaletę w postaci oszczędzania czasu. Trenujemy, co chcemy i kiedy chcemy.

Uprawianie sportu zimą jest być może nieco trudniejsze niż wiosną czy latem, ale jak najbardziej możliwe. Powszechnie dostępne artykuły sportowe, trochę czasu i motywacja wystarczą, by zadbać o formę nawet w szczycie zimowego sezonu, niekoniecznie wyjeżdżając co tydzień do narciarskich kurortów.

5/5 - (1)
reklama