Jak poprawić sobie humor?

350

Kiedy jesteśmy w gąszczu pędzącego życia, spotykamy na swojej drodze wiele czynników stresowych. Dlatego czasami chcemy odpocząć i doświadczyć szczęścia tu i teraz. Badania nie tylko pokazują, że szczęśliwi ludzie doświadczają wielu korzyści w życiu z powodu swojego szczęścia. Szczęście jest po prostu przyjemne. Chociaż może się wydawać, że szczęście zawsze czeka za rogiem z lepszą pracą, lepszym związkiem lub lepszym domem, szczęście, które wiąże się z takim podejściem bywa ulotne.

Bądź szczęśliwy!

Prawie każdy chce osiągnąć „dobry nastrój” i być szczęśliwym, czy to w danej chwili, czy też ogólnie w życiu mieć poczucie szczęścia i spełnienia. Niezliczone czynniki, których codziennie doświadczamy, wpływają na nasz nastrój. Dieta, aktywność fizyczna, sen, pogoda, pora roku, stres, korzystanie z mediów społecznościowych, bałagan, a nawet kolor ubrań, które nosisz. Na szczęście jest kilka rzeczy i nawyków, które możesz wypracować, aby wzmocnić i utrwalić pozytywny nastrój w swoim życiu.

Istnieje wiele prostych rzeczy, które każdy może zrobić, aby poprawić sobie humor. Być może już robisz niektóre z tych rzeczy nieświadomie. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów na poprawę nastroju. Co jest jeszcze ważniejsze – nie musisz wprowadzać dużych zmian, aby poczuć się szczęśliwszym, mogą to być naprawdę małe czynności, w których możesz znaleźć uczucie szczęścia już dziś.

Oto kilka strategii na natychmiastową poprawę humoru

1. Zadbaj o odpowiednią ilość snu

Ponad 60% ludzi nie śpi wystarczającą ilość czasu, dlatego już pojedyncza noc, a nawet miła popołudniowa drzemka, mogą mieć ogromny wpływ na nasze samopoczucie

2. Ćwicz regularnie

Bez względu na intensywność ćwiczeń, cotygodniowa aktywność podnosi samopoczucie i wyzwala endorfiny – hormony szczęścia. Im więcej aktywności tym lepiej. Kluczem do sukcesu jest znaleźć taki sport, który będzie dla Ciebie przyjemnością, a ni przykrym obowiązkiem.

3. Wyjdź na spacer i otocz się naturą

4. Posłuchaj radosnej muzyki

Badania pokazują, że słuchając wesołej muzyki, nasze samopoczucie się podnosi, a my nastrajamy się bardziej pozytywnie.

5. Przytul kogoś

Przytulanie wyzwala hormon oksytocynę, który odpowiada za poczucie spełnienia i miłości. Dobry przytulas może nawet obniżyć objawy grypy i przeziębienia.

6. Pobaw się z psem, albo z kotem

Już dziesięć minut zabawy ze swoim zwierzęciem może zredukować ilość kortyzolu – hormonu stresu i pomóc się zrelaksować i wyciszyć.

7. Wypij kawę

Badania pokazują, że kawa może przyczyniać się do zmniejszenia ryzyka depresji i pomaga podnieść nastrój. Szczególnie u kobiet.

8. Uśmiechnij się

Nawet sztuczny uśmiech jest w stanie oszukać nasz mózg i sprawić, że poczujemy się lepiej.

9. Zjedz kostkę swojej ulubionej czekolady

Czekolada zawiera antyoksydanty, które zapewniają wydzielanie się endorfin i serotoniny, a te dwa hormony odpowiadają za dobre samopoczucie.

10. Porozmawiaj z nieznajomym

Pozytywne interakcje z nieznajomymi są wspaniałym sposobem na poprawienie humoru nie tylko sobie, ale też innym. Taka rozmowa z kimś pomaga wzmocnić poczucie przynależności do grupy i zrozumienia.

11. Zrób sobie przerwę od mediów społecznościowych

Badania pokazują, że media społecznościowe przyczyniają się do wzrostu liczby zachorowań na depresję i inne zaburzenia ze spektrum obniżenia nastroju. Dlatego, gdy czujesz się słabo, lepiej odpuścić sobie scrollowanie Instagrama.

Tekst przygotował właściciel portali z humorem i dowcipami i ciekawostkami: DobryHumor.pl, Anegdoty.pl i Sadurski.com. Konsultacja: Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party), międzynarodowa organizacja osób z dużym poczuciem humoru. Powstała w 2001 roku w Polsce, a jej składka członkowska wynosi 3 uśmiechy dziennie. Śmiech to zdrowie!

5/5 - (2)
reklama