Jak nie spaść z formą podczas kwarantanny?

1017

Kwarantanna to bardzo niecodzienny czas dla wielu osób. Nie możemy bezpiecznie podróżować, wszystko jest pozamykane – bary, restauracje, kina a nawet siłownie. Wiele ludzi zapewne też chciałoby utrzymać aktualną formę, dlatego też dziś powiemy wam, jak utrzymać odpowiednią formę w domu!

Jak nie spaść z formą podczas kwarantanny?

Postaraj się nie zmieniać swojego normalnego rytmu dnia

Każdy, kto regularnie ćwiczy, ma zapewne przygotowany plan dnia, typu pobudka o tej a o tej godzinie, następnie praca, a później czas na uprawianie sportu. Naturalnie jest to zwykły przykład, ponieważ każdy zapewne ma inne życie. Wracając jednak do tematu, zapewne wszystkich ćwiczących łączy jedno, mianowicie pójście na siłownię. Z racji tego że te przybytki są aktualnie na najbliższy miesiąc zamknięte, jakoś trzeba sobie radzić, czyż nie? Dlatego też, najlepiej jest skorzystać z domowych alternatyw, czyli po prostu ćwiczyć w domu. Tak naprawdę nie potrzeba nam wiele miejsca, wystarczy nam kawałek pokoju, w którym możemy bezpiecznie ćwiczyć. Na stronach takich jak youtube istnieje niezliczona ilość filmów, które pomogą nam ćwiczyć w domu. Warto z nich skorzystać, ponieważ w ten sposób nie będziemy musieli rezygnować z naszego aktualnego rytmu dnia.

Jeśli masz taką możliwość – spraw, aby siłownia przyszła do ciebie!

Wystarczy zakup kilku przedmiotów, takich jak podstawowej wielkości hantle, sztangi czy też ławeczki do brzuszków, aby nasz dom (czy też mieszkanie) zamienić we własną, prywatną mini siłownię. Nie trzeba tutaj wydawać grubych tysięcy na sprzęt, wystarczy nam spokojnie sprzęt ze średniej półki jakościowej. Jeśli jednak nie chcemy wydawać naszych ciężko zarobionych pieniędzy na sprzęt do ćwiczeń, zawsze możemy stworzyć własny. Pięciolitrowe baniaki napełnione wodą mogą zastąpić nam zarówno hantle, jak i sprzęt zwany kettlebell-em.

Co z cardio?

Dla bogatszych – wystarczy że zakupicie bieżnię. Opcja dla mniej zamożnych, to ćwiczenia imitujące jazdę na rowerze, bądź też bieg w miejscu. Naturalnie nie będzie to tak samo ciekawe jak normalne bieganie na dworze, ale powinniśmy dbać o swoje zdrowie na tyle, na ile możemy – w końcu jeśli zachorowalibyśmy, to zmarnowalibyśmy o wiele więcej czasu na powrót do zdrowia, niż na to, aby zachować naszą formę w normie.

A co jeśli lubimy pływać?

Otóż może i wyda się to Wam dość zabawne, ale jedyna opcja na ten moment to kupno dmuchanego baseniku i rozłożenie go w domu. Jest to sprawdzony przeze mnie sposób, który może i jest bardzo śmieszny, ale przynajmniej pozwala się zrelaksować w trakcie tych stresujących dni w kwarantannie.

5/5 - (2)
reklama