Hotele bez dzieci – nowa moda?

428

Spokój, harmonia i cisza – tego na pewno nie doświadczysz w hotelu, w którym przebywają całe rodziny z dziećmi, a przed budynkiem znajduje się basen, plac zabaw i wiele atrakcji. Pojawiły się zatem hotele bez dzieci, które wzbudziły wiele kontrowersji. Sprawdźmy, czy to nowa moda, czy może jednak dobre rozwiązanie.

Czym są hotele bez dzieci?

Hotele dla dzieci to placówki, w których można nocować wyłącznie z osobami powyżej określonego wieku. Przykładowo: rodzina może wybrać się z nastolatkiem, ale nie 3-letnim maluchem. Co się z tym wiąże, nie ma atrakcji dla najmłodszych, krzesełek do karmienia czy specjalnych małych brodzików. Jak się okazuje, rezerwacji hoteli bez dzieci jest coraz więcej, a szczególnie popularne są w Meksyku, Dominikanie, Turcji czy Grecji. Pojawiają się również w Polsce, choć jak to w naszym kraju, toczy się wokół tego zagadnienia burzliwa dyskusja.

Co ciekawe, obiekty mogą być w całości dla osób bez dzieci albo tylko w pewnej części. To taki kompromis pomiędzy jednym, a drugim rozwiązaniem. Chcesz wyjechać na wymarzone wakacje? Pożyczka gotówkowa to zastrzyk pieniędzy, który pozwoli Ci w pełni wypocząć.

Moda, dyskryminacja czy komfort?

Trudno jednoznacznie określić, czy hotele dla dzieci to dobry pomysł, czy niekoniecznie. Patrząc ze strony rodziców, mogą czuć się dyskryminowani, że nie pojadą na wymarzone wakacje do wybranego hotelu razem ze swoimi pociechami. Mimo wszystko, w większości przypadków, mają jeszcze wybór innych ośrodków niedaleko.

Dla singli, par bez dzieci albo seniorów, hotele bez dzieci stają się komforotwym miejscem do wypoczynku. Okazuje się, że poranki bez dziecięcego płaczu i krzyku są bardzo przyjemne. Z kolei w restauracji mogą skupić się wyłącznie na przyjemnym relaksie i spożywaniu lokalnych posiłków.

Co ciekawe, właśnie gastronomia, zaczyna wprowadzać swoje lokale bez dzieci, gdzie gwarantuje się ciszę i spokój.

Wakacje z dziećmi są oczywiście niezapomniane i mają rodzinny charakter, nie ma w tym nic złego. Niestety, często kończą się skargami innych osób, bo zakłócany jest ich wymarzony odpoczynek, na który tak długo czekali. Oczywiście są rodzice, którzy od razu interweniują i nie pozwolą na przeszkadzanie innym wypoczywającym, ale są też tacy, którzy nie są w stanie nic zrobić. Jeśli chcesz mieć jeszcze więcej pieniędzy na wakacje, pożyczka gotówkowa to dobre rozwiązanie. Pamiętaj o regularnej spłacie.

Wady i zalety takiego rozwiązania

Jak w każdym przypadku, tak i tutaj są wady i zalety hoteli bez dzieci. Wśród plusów na pewno można przyjąć spokój, ciszę i harmonię dla wypoczywających. Hotele bez dzieci zyskują też na popularności, jednak w Polsce z reguły dotyczą dość drogich obiektów.

Okazuje się jednak, że niektórzy właściciele obiektów noclegowych stracili klientów właśnie przez to, że nie przyjmują rodzin z dziećmi. Wszystko zależy od konkretnego modelu biznesowego oraz oferty swoich noclegów. Trzeba też liczyć się z tym, że niektórym osobom hotele bez dzieci mogą się nie spodobać, a ta opinia zacznie krążyć wśród innych szukających noclegów.

5/5 - (2)
reklama