Dlaczego warto uprawiać sport?

424

Mimo tego, że sport ma zbawienny wręcz wpływ na nasze organizmy, wiele osób po prostu woli z różnych powodów go nie uprawiać – dlaczego jednak mimo wszystko powinniśmy korzystać z dobrodziejstwa sportu? O tym dowiesz się za chwilę!

Dlaczego warto uprawiać sport?

Brak problemów z układem krążenia

Osobom prowadzącym siedzący tryb życia szczególnie wskazane jest rozpoczęcie ćwiczeń fizycznych, które w niedalekiej przyszłości mogą korzystnie wpłynąć na układ krążenia. Większość z nas z racji pandemii nie ma wielu zajęć, dlatego bardzo ważne jest, aby uzupełniać swój tygodniowy plan ćwiczeniami. Dzięki temu możemy poprawić swoje zdrowie, ale co najważniejsze, lepsze samopoczucie.

Korzyści z ćwiczeń fizycznych dla takich osób obejmują również zapobieganie zawałom serca. Niektórzy uważają, że wykonując pracę biurową, są skazani na różne choroby i żadne ćwiczenia nie mogą zmienić tej sytuacji. To nieprawda. Badania naukowe potwierdzają, że nawet jeśli pracujesz przy biurku przez 8 godzin dziennie, ale ćwiczysz, to możesz zachować lepsze zdrowie i w niektórych przypadkach możesz być nawet lepszym od niejednego sportowca.

Osoby z chorobami układu krążenia powinny jednakże unikać podnoszenia ciężarów, czy też biegania długodystansowego. W takim przypadku najlepiej jest zbyt mocno nie obciążać organizmu. Zawsze warto wcześniej skonsultować nasz plan ćwiczeń z ekspertem, który na podstawie naszego stanu zdrowia i wyników badań przedstawi sugestie lub zalecenia na temat ćwiczeń.

Obniżenie poziomu cholesterolu we krwi

Chociaż problemy z cholesterolem są nierozerwalnie związane z układem krążenia, warto jest wiedzieć to, że poziom złego cholesterolu we krwi jest ściśle powiązany z naszą dietą, dlatego w tym przypadku szczególnie ważne jest dbanie o dietę. Niemniej jednak w tym przypadku bardzo ważne są również ćwiczenia.

Zalecane ćwiczenia dla osób które mają problemy z cholesterolem to te, które angażują jak najwięcej mięśni, takie jak bieganie lub jazda na rowerze. Powinniśmy dostosowywać ich intensywność do własnych możliwości – a jeśli będziesz wytrwały, to zmiany na lepsze i tak zaczną się pojawiać z czasem.

Zrzucenie ,,kilka kilo” i wymarzona sylwetka

Inne zalety ćwiczeń to niewątpliwie możliwość utraty wagi. Większość z nas chce dobrze wyglądać, jednakże z drugiej strony niewielu ma ochotę na to, aby ćwiczyć. Oczywiście dodanie kilku kilogramów nie jest dla nas niebezpieczne – w końcu w czasie pandemii wiele osób przytyło, ale ciężka otyłość może mieć duży wpływ na nasze zdrowie fizyczne i zdolność radzenia sobie z codziennością. Jeśli masz nadwagę, musisz połączyć ćwiczenia z odpowiednio zbilansowana dietą.

źródło: https://laolagame.com

Oceń nas!
reklama