Czy warto uprawiać sport? – zalety aktywności fizycznej

812

Wielu z was pewnie myśli o regularnym uprawianiu sportu, ale brakuje wam motywacji. Zawsze znajdzie się jakaś wymówka. Czy to dużo pracy, czy też impreza u znajomych czy po prostu jawne lenistwo. Jeżeli nie możecie znaleźć odpowiedniego powodu koniecznie przeczytajcie o zaletach, jakie przynosi nam aktywność fizyczna.

Lepsze samopoczucie

Po dobrze wykonanym treningu w naszym mózgu wytwarzane są endorfiny czyli hormony szczęścia. Ich wytwarzanie ogranicza także zmęczenie podczas treningu oraz tak zwaną „zadyszkę treningową” jest ona niczym innym jak niedotlenieniem naszych płuc. Te niewielkie związki w naszym mózgu mogą zapobiegać również choroba psychicznym. Pozytywny wpływ sportu na nasza psychikę jest znany od setek lat. Człowiek po skończeniu treningu jest po prostu szczęśliwszy oraz zadowolony z siebie, ponieważ motywacja do treningu nie jest rzeczą banalną. Ponadto zakończony trening motywuje nas do dalszych zadań życia codziennego jak i zawodowego.

Wygląd fizyczny

Lepszy wygląd zewnętrzny naszego ciała to bez wątpienia rzecz, dzięki której najczęściej decydujemy się regularnie ćwiczyć. Nieważne czy wybieramy siłownie, ćwiczenia w domu czy grę w piłkę nożną. Każda z dyscyplin sportowych kształtuje nasze mięśnie, co sprawia, że wyglądamy bardziej atrakcyjnie. Jeżeli to jest celem naszych ćwiczeń, musimy je dobrać tak, aby były one jak najbardziej skuteczne w tym zakresie. Polecamy szczególnie duży i długotrwały wysiłek fizyczny w celu szybkiego schudnięcia, natomiast w celu szybkiego nabrania masy mięśniowej – wizytę na siłowni.

Podwyższona samoocena

Zaraz za poprawą zdrowia fizycznego stoi także poprawa naszego zdrowia psychicznego. Dzięki temu, że wyglądamy lepiej, jesteśmy bardziej atrakcyjni nie tylko w oczach innych, ale także w lustrze. Wiele osób posiada kompleksy fizyczne, które może rozwiązać regularne uprawianie aktywności fizycznej. Z pewnością w zdrowym ciele będziecie czuli się pewniejsi siebie oraz bardziej odważni. Może to także poskutkować większym zainteresowaniem płci przeciwnej.

Nowi znajomi

Sport jest wspaniałą okolicznością do poznawania nowych ludzi. Wszystkich przecież łączy jedna rzecz, a to właśnie w takich przypadkach najłatwiej poznaje się nowe osoby. Możecie rozmawiać o swoich dotychczasowych przeżyciach z aktywnością fizyczną, wzajemnie pomagać sobie w treningach, czy też motywować się do regularnych ćwiczeń. Możliwe, że wiele z takich osób stanie się później twoimi przyjaciółmi, z którymi będziesz spędzać czas.

5/5 - (2)
reklama