Czy warto już rezerwować terminy na przyszłe wakacje?

608

To zrozumiałe, że tak naprawdę w tym roku bardzo mało osób wyjechało na wakacje, co nie jest niczym zaskakującym – w końcu nie da się przewidzieć tego, że nagle trafi w świat pandemia I wszystko nagle zacznie wariować. No ale czy warto jest już zarezerwować terminy na przyszłe wakacje?

Czy warto już rezerwować terminy na przyszłe wakacje?

Załatw najpierw dotychczasowe sprawy

Jeśli miałeś lecieć na wakacje w tym roku, z jakimś biurem podróży, bądź też wykupiłeś jakąś wycieczkę, to dowiedz się najpierw, czy będziesz mógł na przykład przenieść swoje niedawne podróżowanie po świecie na przyszły rok, czy też będziesz musiał zawalczyć o zwrot swoich pieniędzy za swój niezrealizowany wyjazd. W ten sposób – jeśli wyjeżdżasz co roku, nie będziesz się musiał martwić o to, skąd weźmiesz środki na ten rok. Oprócz tego warto jest rozeznać się w aktualnej sytuacji politycznej, ponieważ tak naprawdę nie do każdego kraju będziemy mogli polecieć, ponieważ pandemia sprawiła, że kontakty polityczne się posypały, a to tylko było pretekstem do tego. Na jakiś czas też unikaj krajów azjatyckich, takich jak Chiny, Japonia czy Wietnam, z racji tego że aktualnie co rusz odkrywane są nowe informacje o chorobach, bądź bakteriach, które ,,wydostały” się z laboratorium.

A gdzie warto jechać?

Na pewno warto jest odwiedzić naszych bratanków, czyli Węgrów. To bardzo piękny kraj, Budapeszt to jedna z najpiękniejszych miejscowości na świecie, nie mówiąc już o słynnym ,,morzu węgierskim” czyli o Balatonie. Na dodatek nawet w dobie drugiej fali koronawirusa, sytuacja na Węgrzech nie jest wcale dramatyczna, a już w samym tym roku na Węgry przyjechała rekordowa ilość Polaków – z resztą jesteśmy tam bardzo mile widziani, więc nic dziwnego że to miejsce stało się bardzo popularnym miejscem wyjazdu na wakacje. Oprócz tego wyjechać możemy na Czechy, bądź Słowację. Niestety, ale narazie turystyka musi z powrotem po prostu wstać z kolan, więc wracamy tak naprawdę do czasów, kiedy Polska dopiero co wstąpiła do UE. W szaleństwie tego rozumowania jest metoda, ponieważ z powrotem (na nowych zasadach) musi zostać zawiązane zaufanie związane z turystyką, które na starcie po prostu ciężko będzie odbudować. Dlatego też nic w tym dziwnego, że każdy kraj ufa temu, kto jest blisko związany z historią danego kraju, bądź też ma jakieś zawiązane z nim sojusze z dawnych lat.

Rezerwacja terminów przyszłego wyjazdów – czy warto?

To tak naprawdę zależy wyłącznie od ciebie. Według nas – nie warto, no chyba że możesz przenieść termin ostatniego wyjazdu. Nie da się ukryć, że pandemia, która dopiero co zaczyna wygasać, przez nawet najbardziej optymistycznych ekspertów uznana została, że wygaśnie dopiero w okolicach trzeciego kwartału roku 2021 – a napiszemy to jeszcze raz – jest to najbardziej optymistyczna prognoza, która niekoniecznie może się spełnić, a może nawet potrwać o wiele dłużej.

5/5 - (1)
reklama