Czy warto jest podróżować? Co nam dają podróże?

711

Istnieje takie stare przysłowie : ,,podróże kształcą” jednakże czy jest to prawda? Przecież przy podróżowaniu, jedyne tak naprawdę co robimy to zwiedzamy. Tego dowiecie się już za moment!

Warto jest podróżować – chociażby dla samych wspomnień

Ciężko będzie nam iść przez nasze życie, kiedy już osiądziemy z dziećmi w domu, a one po jakimś czasie zaczną się dopytywać, gdzie byliśmy i co robiliśmy. Odpowiedź ,,całe życie siedzieliśmy w kraju” w czasach gdy podróże międzykontynentalne są łatwo dostępnie nie jest zbyt zachęcająca nieprawdaż?

Poznanie nowych kultur i miejsc

Poznawanie świata może nam się przydać też pod tym względem, że oprócz zobaczenia czegoś nowego, być może jakąś część tego ,,życia na zewnątrz” zabierzemy ze sobą. Może być to na przykład rytuał picia herbaty z japonii, Indyjskie przyprawy czy nawet egzotyczne zwierzę (myślimy tu o na przykład papugach : pamiętajcie że nie wolno posiadać zagrożonych gatunków w Polsce). Warto jest również zwiedzać świat po to, aby zobaczyć najpopularniejsze miejsca świata oraz spróbować czegoś innego – nasz dom przecież zawsze będzie na nas czekał – więc póki jesteśmy młodzi, to warto jest zwiedzać!

Nigdy nie jest za późno na poznawanie świata

Oczywiście, każdy od nowo narodzonego dziecka aż do osoby starszej wiekiem może poznawać świat, jednakże to z reguły w młodości mamy w pełni otwarte umysły na ,,przygodę” i czas wolny na to. Poza tym jeśli będziemy chcieli wybrać się w miejsce, które wymaga jasności umysłu oraz sprawności fizycznej (sahara, lasy równikowe, stepy) to zdecydowanie lepiej jest to zrobić, kiedy jesteśmy w pełni sprawni.

Niecodzienny pomysł na przypieczętowanie naszej miłości

Co prawda ten sposób zyskuje na popularności, jednakże kilka lat temu jeszcze u nas nie był zbyt często spotykany – mianowicie chodzi tutaj o oświadczyny w trakcie podróży w jakimś egzotycznym miejscu. Samo wspomnienie tego wydarzenia przyniesie wam sporo frajdy, kiedy już osiądziecie w swoim własnym domu na stałe.

5/5 - (3)
reklama