Czy po epidemii COVID-19 turystyka wróci do siebie?

879

Człowiek został stworzony do tego, aby przemieszczać się z miejsca na miejsce. Jednakże niektóre osoby które zajmują się teoriami spiskowymi, twierdzą, że raz na sto lat wybucha wielka zaraza – no i nie inaczej stało się z chińską zarazą o nazwie ,,Koronawirus” (coronavirus – eng.) Jednakże czy turystyka będzie się w stanie podnieść po takim ,,ciosie”? Tego dowiecie się już za chwilę!

Czy po epidemii COVID-19 turystyka wróci do siebie?

,,Krach na giełdzie turystyki” – czyli pandemia w natarciu

Prawdopodobnie każdy w naszym kraju słyszał o epidemii wirusa COVID-19 – nazwanego potocznie koronawirusem (coronavirus – ang.). Przez chińską pandemię praktycznie większość krajów zamyka swoje granice, ogranicza ruchy ludzi, oraz uziemia wszystkie loty. Na ten moment, przez prawdopodobnie następny miesiąc nawet nie mamy co liczyć na to, że turystyka w czasach pandemii będzie przynosiła ludziom jakiekolwiek zyski. Jedyne transporty lotnicze to te wojskowe, dyplomatyczne, bądź repatriacyjne – czyli łopatologicznie mówiąc, takie które mają za zadanie wyciągnąć obywateli danego kraju z ogniska zarazy (w tym wypadku miasto Wuhan) i przywrócić ich ojczyźnie.

Praktycznie każdy, kto planował zagraniczną podróż w tym okresie, niestety ale musi się liczyć z tym, że albo straci pieniądze, albo też otrzyma refundację swoich środków za niewykorzystaną usługę. Zapewne też będą z tego powodu ciągnęły się długie procesy sądowe, z racji tego że oczywiście biura podróży będą starały się rozpaczliwie zatrzymać te pieniądze, a ludzie je odzyskać, z racji tego że w końcu usługa nie została wykonana. Przejdźmy jednak dalej.

Czy turystyka wstanie z kolan?

Oczywiście że tak. Pytanie tylko, ile czasu będzie trwała chińska pandemia. Eksperci estymują, że może ona trwać od około miesiąca, do sześciu. Na szczęście sama choroba nie jest śmiertelna, jednakże póki trwa kwarantanna, nie mamy opcji na zwiedzanie świata. Co ciekawe, zaraz po zakończeniu tego niezbyt przyjemnego epizodu w historii, zwiedzanie świata będzie prawdopodobnie dość tanie, z tego powodu iż branża turystyczna będzie zdesperowana aby otworzyć się ponownie na klientów, nie mówiąc już o tym, że po licznych bataliach prawnych z klientami próbującymi odzyskać swoje pieniądze biura podróży nie będą cieszyć się najlepszą opinią.

Miejsca, które powinniśmy omijać przez jakiś czas po epidemii

Na pewno nie powinniśmy próbować nawet latać do Chin. Lepiej spędzić ten czas wolny na działeczce. Nie byłoby to dziwne, gdyby w Chinach pojawiła się jakaś nowa pandemia, krótko po aktualnej zarazie. Omijać też powinniśmy Włochy, o Wielkiej Brytanii nie wspominając. Prawdopodobnie loty do Stanów Zjednoczonych będą bardzo tanie, z racji jej wygłodniałej ekonomii, oraz do Ameryki Łacińskiej.  

5/5 - (1)
reklama