Co zabrać na wakacje?

279

Jednym z najtrudniejszych obowiązków, którzy przed wyjazdem spędza sen z powiek większości turystów, jest pakowanie się. Ta trudna sztuka polega nie tylko na włożeniu do walizki najbardziej niezbędnych przedmiotów, ale przede wszystkim na dostosowaniu jej zawartości do warunków panujących na miejscu, klimatu oraz planowanych aktywności. Oto krótki poradnik, co zabrać ze sobą w zależności od miejsca, które wybiera się jako kolejną wakacyjną destynację.

Co zabrać na wyjazd nad morze?

Wyjazd nad morze jest o tyle wymagający, że ze względu na ciepłą pogodę i stałe przebywanie w wodzie, konieczne będzie częste zmienianie ubrań. Z tego względu warto zaopatrzyć się w kilka nadmiarowych zestawów odzieży (przykładowo, jeśli wyjazd ma trwać 7 dni, dobrze jest spakować 10 par koszulek) i więcej niż jedne kąpielówki lub strój kąpielowy. Nad morzem niezbędny okaże się także ekwipunek do pływania oraz buty przeznaczone do chodzenia po morskim dnie, które w niektórych rejonach świata może być zbudowane z ostrych kamieni. Miłośnicy sportu powinni zajrzeć na blog o piłce nożnej, tak aby zorientować się jaki ekwipunek sportowy wziąć na wyjazd. Warto ponadto wziąć jeden duży ręcznik plażowy i kilka mniejszych, które pozwolą na regularne osuszanie ciała. W kosmetyczce nie może natomiast zabraknąć kremów z filtrem UV oraz żelu na oparzenia słoneczne, na przykład na bazie aloesu.

Co zabrać na wyjazd w tropiki?

Kraje tropikalne, ze względu na specyficzny klimat oraz zupełnie odmienną od europejskiej kulturę, rządzą się swoimi prawami. Oprócz kremów z filtrem, nakrycia głowy oraz odpowiedniej ilości odzieży koniecznie należy zaopatrzyć się w repelent przeciw komarom, a w niektórych miejscach niezbędna może okazać się także moskitiera. Wyjeżdżając do kraju, w którym język angielski nie jest urzędowy i można napotkać trudności w porozumiewaniu się nim, warto zabrać ze sobą rozmówki lub słowniczek zawierający podstawowe zwroty. Planując wyprawy w mniej uczęszczane miejsca, poza utartymi turystycznymi szlakami, warto zakupić odpowiednią odzież (kurtkę przeciwdeszczową oraz wygodne buty), latarkę, bidon oraz wygodny plecak.

5/5 - (1)
reklama