Co możesz zrobić, aby zadbać o swoją formę w czasie drugiej kwarantanny?

585

Dbanie o formę w czasie drugiego lockdownu jest dość ciężkie – w końcu pozamykane siłownie, protesty, problemy z wychodzeniem to tylko początek twoich kłopotów. Co więc warto jest zrobić, aby nie ,,zasiedzieć się” w domu?

Co możesz zrobić, aby zadbać o swoją formę w czasie drugiej kwarantanny?

Bieganie to dobry pomysł – ale uważaj

Jeśli biegać, pamiętaj o zakrywaniu twarzy podczas ćwiczeń, najlepiej zakrywać twarz, bo raz, zimne powietrze może prowadzić do infekcji, a jesienią nie jest łatwo poradzić sobie z infekcjami gardła a dwa, to jest zgodne z przepisami. Najlepiej założyć odzież termo aktywną, aby organizm nie wychłodził się i nie przegrzał. Najlepiej zacząć biegać jak najwcześniej, ponieważ w rzeczywistości będziesz mieć najwięcej siły, chociaż możesz to robić po pracy, jeśli masz wystarczająco dużo energii. Cóż, miejsce, w którym chcesz biegać, to Twój wybór, ale najlepszym miejscem jest park, las lub inne miejsce, w którym możesz swobodnie biegać. Jeśli jednak jesteś typowym „mieszkańcem miasta”, to w Twojej okolicy muszą znajdować się parki, które warto odwiedzić. Ale pamiętaj, na pewno będzie tam więcej ludzi niż zwykle, co utrudni ci swobodne bieganie.

Jak epidemia wpłynęła na sportowy świat?

W rzeczywistości ta epidemia może nie trwać nawet do przyszłego roku, ponieważ ta pandemia może nie skończyć się nawet w 2022 roku, nawet jeśli zostanie wynaleziona odpowiednia szczepionka. Dystrybucja preparatów logistycznych i szczepień zajmuje dużo czasu, bo większość personelu medycznego zajmuje się teraz innymi rzeczami – nawet ludzie na Stadionie Narodowym są zbyt zajęci, nie mówiąc już o tym, że władze kupują lekarzy, by osiągnąć tam medialny sukces. Nawet bukmacherzy znowu zaczynają mieć kłopoty, ponieważ coraz więcej drużyn ogłasza, że nie mogą uczestniczyć w danych spotkaniach z powodu koronawirusa.

Brak motywacji

Zrozumiałe jest, że nie każdy ma wystarczającą motywację do natychmiastowego rozpoczęcia biegania lub ćwiczeń. W końcu wszystko może potoczyć się powoli, ale jeśli na przykład nadal interesujesz się sportem, dlaczego nie zacząć obstawiać sportu? Może to pomóc w dodaniu dodatkowych pieniędzy do budżetu rodzinnego, nie wspominając o tym, że zakłady sportowe mogą stać się twoim nowym hobby. Oczywiście nikogo do tego nie będziemy namawiać, bo to tylko twoja decyzja, co zrobisz.

Ćwicz w domu!

Tak, ćwiczenia w domu to aktualnie najlepszy pomysł, ponieważ wtedy istnieje najmniejsza szansa na zarażenie się covid-19. W końcu wystarczy ci nawet niewielkie pomieszczenie, ważne jest to, abyś niczym nie zahaczył o coś, bo może to skończyć się na kontuzji. Warto by było zakupić jakiś sprzęt do ćwiczeń w domu, takie jak hantelki bądź nawet i gumy do rozciągania, jednakże z drugiej strony nikt ci przecież nie każe – ćwiczenia możesz przeprowadzić za pomocą kilku poradników na yt, więc niekoniecznie sprzęt ci będzie potrzebny, jednakże z drugiej strony pamiętaj o tym, że ćwiczenia ze sprzętem są bardziej efektywne.

5/5 - (1)
reklama