Co ma sport do budowy naszego ciała?

907

Aktywność fizyczna niemalże prawie zawsze wpływa na nasze ciało pozytywnie, jednakże wszystko zależy od nas jaki cel chcemy osiągnąć. Czy to jest odpowiednia rzeźba, zrzucenie zbędnych kilogramów – czy też poprawa kondycji. Dlatego dzisiaj mamy dla was odpowiedni poradnik – jak aktywność fizyczna wpływa na nasze ciało?

Co ma sport do budowy naszego ciała?

Aktywność fizyczna a nasze kości

Jednorazowy wysiłek fizyczny nie wywiera takiego wpływu na nasz organizm tak jak to robi, długotrwały trening, jednakże nawet aktywność fizyczna o niewielkiej intensywności lub wręcz amatorskie uprawianie ćwiczeń rekreacyjnych stanowi jeden z ważniejszych czynników zapobiegających depresji, chorobom układu krążenia oraz sprawia że poprawia nam się humor. Przykładowo, regularne wykonywanie ćwiczeń może nam się również przydać w przyszłości, ponieważ kto nie chciałby zarabiać na tym co kocha robić? A w czym się może nam przydać – zapytacie? Jeśli kochamy sport – to możemy konsekwentnie zarobić na tym spore pieniądze. Ale wracając już do tematu – aktywność sportowa znacznie przyczynia się do wzrostu gęstości kości. Regularne uprawianie ćwiczeń w tym względzie jest szczególnie istotne w okresie dojrzewania, ponieważ im większa jest gęstość kości po osiągnięciu dojrzałości – tym mniejsze ryzyko złamań występuje wraz z postępem czasu.

Aktywność fizyczna ma również spory wpływ na tkankę kostną w wieku podeszłym. Na skutek długotrwałych ćwiczeń dochodzi do przebudowy kości, zmian w efekcie czego zwiększa gęstość kości. Jest to dość logiczne – z racji tego że tak naprawdę każdy ruch z obciążeniem powoduje u nas mikrouszkodzenia – które pobudzają organizm do ,,załatania” tej ,,dziury” w naszym ciele.

A jak zbudować sobie ,,sześciopaka”?

Trening wytrzymałościowy ma znacznie mniejszy wpływ na masy mięśniową niż trening siłowy, dlatego też przyrost masy mięśniowej jest największy zaraz po rozpoczęciu treningu przez osoby, które dotychczas nie uprawiały sportu, natomiast u wytrenowanych sportowców postępuje to znaczenie wolniej. Oczywiście powinniśmy pamiętać o tym, że czy to są treningi – czy też nasza praca, powinniśmy wszystko brać ,,na spokojnie” i do naszego celu dążyć małymi krokami. Jeśli będziemy robić to za szybko, to możemy się przetrenować, oraz szybko zdemotywować się przed dalszymi ćwiczeniami.

Warto jest dbać o nasze zdrowie

Pamiętajcie o tym, że zdrowie mamy tylko jedno, dlatego też jeśli chcemy przeżyć nasze życie jak najlepiej, oraz najefektywniej, to musimy o nie dbać. Nikt przecież nie chciałby spędzić całego swojego życia chory, czyż nie?

źródło: https://10yield.pl

5/5 - (1)
reklama